namo paštas IM tipai
   apie    pagrindai   KSM   funkcijos   santykiai   nuorodos   testai   sviečių knyga

Aprašymai
  Jeseninas (Tutanchamonas)


„Lyrikas“
Iracionalus intuityvus etinis intravertas
Pozityvistas, kvestimas, emotyvistas, aristokratas

 

Apibendrinančios savybės
Subtiliai jaučia jį supantį pasaulį. Nepaprastai lakios fantazijos. Jam būdingos stiprios emocijos ir tikri išgyvenimai. Puikiai žino savo praeities klaidas, ypač jei jos buvo susijusios su neigiamais išgyvenimais. Puiki intuicija, todėl stengiasi klaidų nekartoti. Emocionalus, žavus, švelnus, taktiškas žmogus. Svajoklis ir romantikas.

Nuolat domisi savo savijauta. Sutapatina save su objektu, tad negali žiūrėti žiaurių filmų. Dažnai šypsosi, net tada, kai labai sunku, ar blogai jaučiasi. Subtilus jumoro jausmas. Emocijos yra vaidybinis Tutanchamono elementas, todėl būdamas tarp žmonių, kai tarsi privalo būti linksmas ir aktyvus, nejučiomis pakelia nuotaiką ir kitiems, drauge ir sau. Tai vyksta beveik nesąmoningai. Geranoriškas žmogus, nepataisomas optimistas. Moka džiaugsmą “gaudyte gaudyti”. Jo emocijos yra ekstravertinės, tarp nepažįstamų žmonių aktyvesnis, negu tarp pažįstamų. Tik kai sunku, pasirenka vienatvę. Tikru intravertu tampa būdamas tarp artimųjų, ramioje aplinkoje. Negali gyventi, nebūdamas įsimylėjęs. Mėgsta, kai jį globoja, išklauso jo skundus. Pakantus kitų trūkumams, moka kantriai laukti ir atleisti. Dėl išsiblaškymo užmiršta savo pažadus. Jautrus ir dėmesingas kitiems, siekia su visais palaikyti gerus santykius.

Domina visa, kas gražu, estetiška. Turi gabumų ir polinkį į kurią nors meno rūšį. Aštriai išreikštas polinkis grožiui: menui, literatūrai. Gėrisi gražiais daiktais ir pats stengiasi būti gražus. Mėgsta bendrauti su bohema ir šiaip “egzotiškais” žmonėmis. Juos domina visos parodos, spektakliai, filmai. Visur – ir mene, ir aprangoje didžiausią reikšmę skiria spalvai. Mėgsta natūralumą. Dažnai dejuoja, kad neturi pinigų, bet moka išsiversti ir be jų. Nemoka taupyti, gali paskutinius pinigus išleisti smulkmenoms. Jam reikalinga moralinė, fizinė ir materialinė parama.

Elgesys priklauso nuo emocijų, todėl ne visada logiškai paaiškinamas. Prisitaiko prie supančio pasaulio, savo elgesį koreguoja pagal visuomenėje priimtas normas. Žino, kada reikia pavalgyti, bet ne bet ką ir ne bet kur. Aplinka turi būti jauki ar bent romantiška.

Santykiai su žmonėmis
Lengvai susipažįsta ir bendrauja su žmonėmis, turi daug draugų. Svarbiausias domėjimosi objektas – žmogus. Draugijoje aktyvus, dažnai būna lyderiu. Mėgsta būti dėmesio centre, sugeba nekonfliktuoti su žmonėmis. Stengiasi įnešti harmoniją į visuomenę. Žmonėms kantrus, stengiasi suprasti kitus, neskuba smerkti. Lengvai įsimyli. Mato kito jausmus ir neslepia savo. Gana patiklus. Turi poreikį išlieti savo emocijas. Pasakoja apie įspūdžius, nesusimąstydamas ar tai kam įdomu. Pyktį išreiškia tylėjimu, nekreipimu dėmesio į tam tikrą žmogų. Šnekus. Santykiuose reikalingas aiškumas. Žodžiai svarbiau, nei veiksmai. Būtina sąlyga bendravime – nuoširdumas. Jei jo nėra, santykiai iškart nutraukiami. Meilus, švelnus, nuolaidus. Jaučia atsakomybę už artimųjų nuotaiką. Norėdamas paveikti žmogų gali mėnesį laukti, kol jis bus tokios nuotaikos, kada pasakyti žodžiai pasieks tikslą. Moka nuraminti žmogų, pakelti nuotaiką.

Darbas
Nemėgsta apibūdinimų “darbštus”, “tinginys”, šie jo visai nejaudina. Neskubų darbą atideda, atlieka tik būtiną, net naktį pasėdėdamas, jei to labai reikia. Dirba labai greitai, bet negali ilgai susikaupti vienoje veikloje. Kadangi laiko funkcija susijusi su emocijomis ir savijauta, Tutanchamonas bus labai nelaimingas laiku neatlikęs darbo. Dirbdamas pasimeta detalėse ir smulkmenose, nespėdamas laiku atlikti darbo. Nelaimės atveju vėlgi negalės dirbti, trauksis nuo žmonių. Nepakenčia geležinio grafiko ir režimo. Jam reikia padėti mobilizuoti valią, sudaryti dienotvarkę. Mėgsta aiškumą ir protingą vadovavimą, be griežto vadovavimo neorganizuotas ir išsiblaškęs. Tai jį priverčia dirbti. Turi gerą nuojautą, jaudinasi dėl veiklos rezultato. Nemėgsta, kai kas kišasi į jo darbo “virtuvę”, pats rodo rezultatus, kai jam tai atrodo patogu, jautrus savo darbo kritikai. Geriausiai dirba ten, kur reikia elegantiškai bendrauti su nedideliu žmonių skaičiumi. Tai sekretoriai, vertėjai, bibliotekininkai, žurnalistai, redaktoriai, sėkminga veikla meno srityje.

Apranga, tvarka
Sunku palaikyti pastovią tvarką ir švarą. Tvarkosi, kai yra nuotaika. Neturi skonio jausmo, tad su apranga nėra lengva. Dažnai prisiriša prie drabužių ir ilgai dėvi, jei įsitikinęs, kad tinka. Savo apranga turi kelti aplinkiniams nuotaiką, todėl ji labai rūpi, ypač moterims. Stengiasi būti elegantiškas. Buityje išsiblaškęs, nes šiaip sprendžia grandiozines problemas, mintimis gyvena ateitimi.

Laikas
Svarbiausia jo psichikos funkcija – laiko pojūtis, todėl visada planuoja, ką ir kada daryti. Lengvai valdo laiką dienos ir savaitės bėgyje. Nemėgsta, kai jo laiką reguliuoja kiti. Bet sunku nevėluoti.

Negalima reikalauti
Punktualumo, nuolatinio aukšto darbingumo, sugebėjimo vadovauti dideliam kolektyvui, sugebėjimo analizuoti situaciją.
    © Prašvieta UAB 2006. Visos teisės saugomos