namo paštas IM tipai
   apie    pagrindai   KSM   funkcijos   santykiai   nuorodos   testai   sviečių knyga

Aprašymai
  Gabenas


„Meistras“
Iracionalus sensorinis loginis intravertas
Kvestimas, pozityvistas, konstruktyvus, aristokratas

 
Apibendrinančios savybės
Jį galima atpažinti iš veido išraiškos. Tai “sfinkso veidas”, iš kurio neišskaitysi vidaus būsenos. Labai praktiškas ir dalykiškas. Prieš ką darydamas jis “devynis kartus pamatuoja”, jo poelgiai apgalvoti ir naudingi. Jo judesiai lėti, apskaičiuoti, bet darbą padaro greitai. Jis viską žino apie daiktų kokybę ir išvaizdą. Visada atrodo išlaikytas, ramus. Apdairus ir ekonomiškas. Remiasi tik sveiku protu, skeptiškas, dėl to blogai mato ateities perspektyvas. Jautrus, nemoka kontroliuoti savo emocijų ginčo metu. Labai priklauso nuo nuotaikos, būna nuopuoliai, kai jį apima pesimizmas ir apatija.
Apie savo sveikatą perdaug negalvoja, bet užsiima jos profilaktika, sportuoja, vegetariškai maitinasi. Puikiai orientuojasi pojūčiuose, kuriuos teikia aplinkinis pasaulis. Jis priklauso aristokratų grupei – mėgsta skaniai pavalgyti, perka kokybiškiausius produktus ir daiktus. Stengiasi sudaryti šaltakraujiško, logiškai mąstančio žmogaus įspūdį. Mėgsta ramų bendravimą su gamta.

Santykiai su žmonėmis
Jaučia aplinkinių vidines būsenas. Veide nesimato emocijų, ir jei kas apie tai pasako, tai jam ne komplimentas, o pastaba apie netinkamą elgesį. Tylus, jautrus. Nuo kitų intravertų skiriasi tuo, kad kompanijoje rimtu veidu laido juokelius. Nepakenčia skandalų, riksmo, vengia nervingų žmonių. Draugijoje tylus, tik retkarčiais laido pastabėles. Bet jei jam neįdomu, gali užsiimti savo reikalais, nekreipdamas dėmesio į aplinkinius. Mėgsta nuoširdumą ir šypseną, užjaučia kitus. Nemėgsta familiarumo, moka pastatyti žmogų į vietą. Rūpestingas artimųjų atžvilgiu. Kritinėje situacijoje elgiasi šaltakraujiškai, visą smūgį prisiima sau apsaugodamas kitus. Konflikto metu nesiginčija, pasitraukia. Jei jaučia kad teisus – kovoja iki galo. Užsispyręs, bebaimiškas. Po emocinio protrūkio neatsako už savo veiksmus. Greit niekuo nesusižavi ir nepuola į neviltį. Pasitiki tik autoritetingų žmonių nuomonėmis. Pats nustato su aplinkiniais žmonėmis atstumus. Brangina draugystę. Išduoti Gabeną – išjuokti jo jausmus. Mylėti jį reikia ypatingai. Tai turi būti stiprus jausmas, parodomas žvilgsniu, balso intonacijomis.

Darbas
Ramiai apgalvoja, kaip greičiau padaryti darbą įdedant kuo mažiau pastangų. Dirba neskubėdamas, labai apgalvotai. Viską apskaičiuoja, apmąsto. Vienas tingiausių tipų, niekada nepersidirba. Bet jei žino, kad niekas to darbo geriau nepadarys, dirba atsakingai. Negali dirbti vienodo, pasikartojančio darbo. Jam tai nuobodu, tad stengiasi ką nors racionalizuoti. Nepakenčia betikslio darbo, bet pačiam nustatyti tikslą sunku. Tikslą išsirenka iš aplinkinių ir optimaliausią pagal galimybes ir jo pasiekimui sukuria savus metodus. Sunku “užsukti” tinginiaujantį ir priversti jį dirbti. Tas “raktas” – draugiški, atviri santykiai, geros emocijos. Efektyviai daro tiktai, ką mėgsta. Įsakymai jam neegzistuoja: daro taip, kaip jam atrodo geriau. Puikiai atlieka rankų darbą, džiaugiasi, jei jo padarytas daiktas kam nors patinka. Pritaiko naujas idėjas praktikoje, gaudamas maksimalią naudą. Geriausias darbas Gabenui yra interjero dizainas, kokybiškas gaminių apipavidalinimas, smulkus verslas, racionalus vadovavimas ūkiui, technikos aptarnavimas.

Apranga, tvarka
Nors sensorikai mėgsta tvarką, bet iš visų šio tipo žmonių Gabenas pats netvarkingiausias. Nuolat tvarkytis nemėgsta. Daiktus išmėto kaip papuola. Aplinką tvarko tik tada, kai kas nors ima trukdyti. Savo skonį priderina prie kitų žmonių skonio. Rengiasi skoningai, bet originalumu neišsiskiria. Estetas, visada žino, kas gražu ir kas ne.

Laikas
Gyvena supančių jį objektų vidinio laiko srautuose.

Negalima reikalauti
Pasitikėjimo mažai apgalvotais projektais, supratingumo tiems, kas kaltina kitus dėl savo nesėkmių, nuolatinio emocinio dalyvavimo įvykiuose.
    © Prašvieta UAB 2006. Visos teisės saugomos