namo paštas IM tipai
   apie    pagrindai   KSM   funkcijos   santykiai   nuorodos   testai   sviečių knyga

Aprašymai
  Diuma


„Tarpininkas“
Iracionalus sensorinis etinis intravertas
Deklatimas, negatyvistas, emotyvistas, demokratas
 
Apibendrinantys bruožai
Tai lankstus, plastiškas, diplomatiškas žmogus, gali būti puikus tarpininkas. Realistas, praktiškas žmogus. Toks žmogus žino, pajaučia kaip sukurti grožį, jaukumą, komfortą. Prisirišęs prie visko, kas paprasta, natūralu, ir nesudėtinga, todėl su ironija ir pašaipa žiūri į tai, kas išgalvota ir dirbtina. Nuo vidinės būsenos ir komforto labai priklauso jo emocijos ir nuotaikos, tačiau jas Diuma panaudoja kūrybiškai. Slepia nuo kitų blogą savijautą. Jei aplink liūdni žmonės – jo savijauta irgi bloga, todėl juokais, puikiomis maloniomis dovanėlėmis kelia nuotaiką sau ir kitiems. Sugeba “žaisti” savo ir kitų žmonių emocijomis, tai svarbiausia Diuma savybė. Emocionalus, kartais net pasikarščiuoja, jei būna užgauti draugų interesai ar nusižengta teisybei, bet šiaip vengia konfliktų. Moka nuraminti kitus, paguosti. Kūrybiškai panaikina įtampą, susierzinimą, sutaiko konfliktuojančius, išvengia nemalonių santykių. Jei supyksta, nepasitenkinimą išreiškia šaltumu, uždarumu, gestais, mimika. Subtiliai jaučia gamtą, meną. Moka įsiminti ir atgaminti kada nors išgyventas emocijas, pojūčius, įspūdžius. Atsitiktinis garsas ar kvapas – ir atmintyje gali atkurti visą paveikslą. Fatalistas. Tiki, kad didelį vaidmenį turi pasisekimas, likimas, dažnai prietaringas. Nors laikosi tradicijų, bet gali rizikuoti užsiimti nauja, neįprasta veikla.

Santykiai su žmonėmis
Tiek vyrai, tiek moterys labai mėgsta bendrauti ir lengvai prakalbina nepažįstamą žmogų. Bet, lengvai pelnęs jų pasitikėjimą, neatsiskleidžia, neparodo savo jausmų. Sunku pareikšti savo valią. Neperša savo nuomonės, nekritikuoja kitų ir nemėgsta, jei kas kitas ką nors kritikuoja. Į ginčus nesikiša, stengiasi su visais sugyventi draugiškai. Švelnūs, šilti, draugiški, jautrūs svetimam skausmui jie dažnai būna kompanijos “siela”. Moterys dažniausiai ramios, turi nemažai gyvenimiškos logikos ir praktiškumo. Jos puikios šeimininkės, rūpestingos mamos, žavios, apskritaveidės ir ryškiaakės. Vyrai – dauguma “lovelasai”, savo švelnumu, komplimentais, lengvai besiliejančiais žodžiais, nesuvaržytu elgesiu bei nepriekaištinga išvaizda patinka moterims. Artimųjų atžvilgiu dėmesingas ir rūpestingas. Labai mėgsta svečius – tiek pats svečiuotis, tiek priimti pas save. Svečius priima paruošdamas kuo geresnį stalą, rūpinasi jų komfortu. Nemėgsta nieko reikalauti, prašyti dėl savęs, savo poreikius patenkina savo jėgomis. Jaučia malonumą , jei gali ką gera padaryti draugams, ar savo šeimai. Taip pat ir su pirkiniais. Pačiam nelengva pasiryžti ką nors nusipirkti, bet lengva patarnauti kitiems. Kai kieno gali būti palaikytas išsišokėliu ir akiplėša, neieškančiu kišenėje žodžio, jei bus užgauti draugų interesai ar nusižengta teisybei.

Darbas
Diuma gali būti tiek menininkai, tiek verslininkai, dirbti darbą, kur reikia bendrauti su žmonėmis. Tai socialinė sfera, žmonių aptarnavimas, tiekėjas, dizaineris, reklamos ir leidybos sfera, medicina. Jei jis viršininkas – kolektyve visada puikus psichologinis klimatas, nes Diuma žino, kaip paveikti kitus. Pačiam netinka griežtas režimas ir darbas pagal grafiką. Labai atsargus laiko ir darbo atžvilgiu. Būtina nurodyti jam veiklos perspektyvą, padėti įvertinti potencialias perspektyvas, planuoti laiką ir darbų seką. Čia jam gerai gali padėti Don Kichotas. Skaudi vieta – veiklos vertinimas, tiek teigiamas, tiek neigiamas. Veiklos aktyvumu nemėgsta išsiskirti, nepersidirba. Labai brangina savo ramybę, nemėgsta atkreipti į save dėmesio, kai dirba. Diuma rodo tik savo veiklos rezultatus, nemėgsta, kai siūlomi atlikimo metodai – jis žino kaip daryti, tik nežino ką, ir kiek galės padaryti. Vengia didelių fizinių krūvių, nuobodaus darbo. Ilgą laiką įtemptai dirbti negali. Vengia viršininkų, nuobodžių dalykiškų pokalbių. Mėgsta dalytis darbo receptais, kai jo klausia patarimo. Negali neužbaigti darbo, gali gerai įvertinti gaminių kokybę. Kai kitam neišeina, įsijungia ir pats užbaigia. Gerai dirba tik sau ar artimiesiems, viską daro tik sau patogiu tempu. Kolektyve užima “aukso vidurio” poziciją.

Apranga, tvarka
Diuma turi puikų įgimtą skonį, juo pasitiki, tvarkingas, jaučia daiktų kokybę ir spalvas. Tvarka tiek namuose, tiek aprangoje. Grožį ir jaukumą kuria ne tik savo namuose, bet padeda ir aplinkiniams.

Laikas
Atidžiai seka laiką, gerai prisimena datas. Galvoja apie ateitį, bet atsargus veiksmuose, nori, kad viskas būtų kaip suplanuota, bijo per anksti padaryti išvadas. Neduoda aiškaus atsakymo į klausimus dėl perspektyvos.

Negalima reikalauti
Dalyvavimo rizikinguose reikaluose, nuoseklumo, bekompromisio reikalų gynimo, nuolatinio darbinio aktyvumo, mokėjimo vadovauti, ypač dideliam kolektyvui.
    © Prašvieta UAB 2006. Visos teisės saugomos