namo paštas IM tipai
   apie    pagrindai   KSM   funkcijos   santykiai   nuorodos   testai   sviečių knyga

Aprašymai
  Hekslis


„Psichologas“
Iracionalus intuityvus etinis ekstravertas
Deklatimas, negatyvistas, emotyvistas, aristokratas

 

Apibendrinančios sąvybės
Šiek tiek avantiūristiškas, kalbus, emocionalus žmogus. Nepasižymi energetiniu stiprumu. Jam reikia nurodyti veiklą, kuri aprūpintų materialiai, gyventu komforte, kurį mėgsta. Nesusigaudo savo ir kitų fizinėje būsenoje. Niekad nežino savo negalavimų ir pojūčių priežasčių. Gydytojui kalba ne ką skauda, o apie blogą nuotaiką. Apie jo savijautą galima gauti informaciją tik užduodant konkrečius klausimus. Stengiasi nieko neskolinti, pasiskolinęs visada atiduoda. Pats nemėgsta skolinti, apie tai nepamiršta, bet negali paprašyti atiduoti. Svarbu matyti perspektyvą ateityje, kai nėra ko tikėtis, Heksliui neramu, jis blaškosi, bet negalvoja kaip surasti išeitį situacijoje.

Santykiai su žmonėmis
Lengvai sueina į kontaktus su žmonėmis, bendrauja lengvai ir draugiškai, atviras ir nuoširdus. Atidus jų emocijoms, gerai supranta motyvus, kuriais vadovaujasi žmonės. Siekia valdyti aplinkinių jausmus. Kiekvienam sugeba parinkti žodžius, kokių žmogui būtent tuo metu reikia. Jeigu reikia gali ir sumeluoti, o žmonės net nepajus. Jis gerai jaučia savo ir kitų žmonių galimybes. Domisi keistais, išsiskiriančiais žmonėmis, lengvai bendrauja. Moka kiekvienam patikti, randa raktą į kiekvieno žmogaus širdį. Moka padrąsinti, suteikti vilties. Altruistas: dėl jam simpatiškų žmonių gali padaryti daugiau, nei iš jo laukiama. Turi sąmojaus, sugeba pralinksminti žmones. Bet gali šią savybę panaudoti prieš žmogų, kuris jo nuomone neteisingai elgiasi. Priima žmogų koks jis yra, bet, jei reikia, gali padaryti “savu” manipuliuodamas santykiais su juo. Greit nusivilia savo simpatijomis. Žmonėse mato daug gerų dalykų ir jiems tai emocingai pasako. Patiklus, pokalbyje gali papasakoti, ko nereikia. Rimtuose jausmuose konservatyvus. Elgesio etiškumą vertina pats, kartais nepaklusdamas visuomenės normoms.

Vyrai laisvesni, šnekesni, nei moterys. Moka leisti pinigus. Reikėtų įvertinti Hekslio optimizmą ir tai, kad jis nepavargsta, siekdamas savo tikslų, ieškodamas grožio, šiltų, draugiškų žmonių tarpusavio santykių. Bet dėl noro palaikyti gerus santykius su visais perkrauna save nereikalingais kontaktais.

Darbas
Negali dirbti nuobodaus, monotoniško darbo, kai reikia pasinerti į detales. Tokį darbą paprasčiausiai meta. Linkęs į persidirbimą. Įsitraukia į darbą tuoj pat ir dirba aktyviai, bet dažnai nespėja padaryti darbo laiku, nes užsiima antraeiliais dalykais, dažnai pritrūksta kantrybės, nuoseklumo. Nemoka atlikti kruopštaus darbo, praleidžia detales. Reakcija į nesėkmes audringa, bet trumpa. Traumuoja klausimas: kodėl tu taip padarei? Tai jį veda prie pasyvumo. Susidomėjęs kokia nors idėja, aktyviai ją reklamuoja. Išreiškęs iniciatyvą, ieško žmonių, kurie gali įgyvendinti jo idėjas jam nedalyvaujant. Nemėgsta reglamentacijos, taisyklių, grafikų, suvaržančių jo nepriklausomybę, negerbia subordinacijos, hierarchijos priešininkas. Gana neorganizuotas ir nepraktiškas. Geriausios veiklos sritys - humanitarinė sfera, pedagogika, menas, žurnalistika, pažinčių tarnybos, psichologinis konsultavimas.

Apranga, tvarka
Savo drabužiais stengiasi neišsiskirti iš aplinkos, nors atitinkamomis progomis gali sublizgėti, pritrenkti aplinkinius savo ekstravagantiškumu. Šiaip aprangai skiria nedaug dėmesio. Tvarkingam būti sunku. Tai priklauso nuo nuotaikos ir aplinkinių. Panašiai ir su valgiu.

Laikas
Laiką jaučia instinktyviai – laikrodis jam nereikalingas. Planuoti veiksmus ateičiai sunku, nes tai priklauso nuo jo nuotaikos.

Negalima reikalauti
Kokybiško kruopštaus darbo atlikimo, aukšto organizuotumo, sistematizuoto dokumentavimo, neemocionalaus elgesio konfliktinėje situacijoje, mokėjimo efektyviai valdyti žmones, skirstyti pareigas.
    © Prašvieta UAB 2006. Visos teisės saugomos