namo paštas IM tipai
   apie    pagrindai   KSM   funkcijos   santykiai   nuorodos   testai   sviečių knyga

Aprašymai
  Dreizeris


„Saugotojas”
Racionalus etinis sensorinis intravertas
Negatyvistas, kvestimas, konstruktyvus, demokratas
 
Apibendrinančios sąvybės
Akių žvilgsnis stabilus, aštrus, sunkus. Principingas ir ištvermingas. Kalbėdami su žmogumi į jį nežiūri, tik retkarčiais užmeta akį. Nesirūpina savo sveikata, linkęs aukotis dėl kitų. Valgiui neišrankus, dažnai net pamiršta, kad reikia valgyti. Gėdijasi nuogo kūno. Sunku apsispręsti pereiti į kitą darbą, priimti į savo tarpą naują draugą ir pan. Kai kurie negali pakęsti skrendančios musės – vaikosi, kol sugauna. Pesimistas. Pirmiausia mato kas blogai ir nesitiki geresnio. Taip pat žiūri ir į žmones. Šeimos žmogus. Paslaugus, sąžiningas. Pirmiausia šeima, o tik paskui asmeniniai interesai. Didelį dėmesį skiria dorovei, moralei. Viskam ruošiasi iš anksto. Nemėgsta skolų. Nemėgsta neapibrėžtumo, kai negalima pasakyti nei taip, nei ne.

Santykiai su žmonėmis
Nepažįstamiems atrodo uždaras, niūrus. Puikiai suvokia žmonių tarpusavio santykius. Bet jis mėgsta linksmus žmones, mokančius pajuokauti. Su jais tampa linksmas. Tarp linksmų jis linksmas, tarp piktų – piktas. Nebūna pusė jausmo. Jis arba myli – tada viską padaro dėl kito, arba nekenčia – tada sunku jį priversti pakeisti įsitikinimus. Mėgsta moraliai įvertinti žmones. Pykčio ilgai neparodo, bet kartais pratrūksta. Piktumo širdyje ilgai nelaiko. Gali ilgai pykti, tik jei tai rimtas reikalas. Net praėjus daug laiko, pamatęs tą žmogų, prisimena blogus santykius su juo. Gerai pastebi kitų trūkumus, pasižymi vertinimų šiurkštumu, bet dažnai savo požiūrį išreiškia ne kiek žodžiais, kiek tonu ir žvilgsniu. Nemėgsta, jei kas vertina jo savybes.

Jautrus svetimai bėdai, linkęs užjausti. Jei reikia, atkakliai gina savo ir artimųjų interesus. Pomėgiai ir simpatijos pastovūs. Artimo nemalonumai giliai jį sujaudina. Lengvai bendrauja su žmonėmis, bet nėra atviras, nemėgsta kalbėti apie savo asmeninį gyvenimą. Nemalonu, jei apie jį kalbama daugeliui girdint. Saugo ištikimybę šeimoje dėl savigarbos. Iki vedybų nepastovus, nors dauguma toleruoja tik platoniškus jausmus. Stengiasi atrodyti santūrus, ne emocionalus. Reikalauja fizinės distancijos, nemėgsta ilgai pasilikti akis į akį su vienu žmogumi. Mėgsta dovanoti, dažniausiai naudingus dalykus. Bet prašomas duoda nenoriai, pasako, kada grąžinti ir apie tai primena. Gyvena šios dienos rūpesčiais. Jei nusprendė atkeršyti, randa silpniausią priešininko vietą.

Darbas
Labai visur pareigingas. Darbštus, atkaklus ir sąžiningas. To paties reikalauja ir iš kitų. Nemėgsta broko. Nemėgsta vėluoti, bet taip pasitaiko, nes labai įsitraukia į darbą ir sunku sustoti. Dirba greitai, nuosekliai, pareigingas. Linkęs persidirbti. Neatsižvelgia į savo fizines galimybes. Geras ekonomistas, racionaliai tvarko finansus. Darbus tolygiai paskirsto laike, nuolat kuo nors užimtas. Darbštus ir buityje. Jei jį bandoma spausti, tampa agresyvus. Geriausiai sekasi dirbti socialinėje sferoje, kur reikia bendrauti su žmonėmis. Darbas gali būti kruopštus, reikalaujantis dėmesio. Medicina, buhalterija, aptarnavimo sfera, prekių ekspertas, kasininkas ir panašūs darbai tinka geriausiai.

Apranga, tvarka
Estetas, rengiasi labai skoningai ir savitai. Svarbiausia – kad patiktų jam pačiam, bet visų pirma – drabužių švara ir tvarka.
Labai tvarkingas. Negaili jėgų tvarkymuisi. Namuose viskas tūri būti idealiai švaru ir tvarkinga. Jei randa neplautus indus, ar ne vietoje paliktus drabužius – tuoj krenta nuotaika, nekyla rankos prie darbo. Būna fanatiškai tvarkingų, sudeda užrašus kur kas yra, virtuvėje pamatęs trupinių ant grindų – pirmiausia jas plauna, o tik paskui valgo. Jei serga, o kambaryje netvarka ir laukia gydytojo – kelsis ir tvarkys.

Laikas
Stengiasi nevėluoti, nors nevisada tai jam pavyksta. Visk¹ daro greitai, laiką brangina.

Negalima reikalauti
Teigiamo požiūrio į gyvenimą, abejingo požiūrio į amoralų elgesį, greito vertinimų ir įsitikinimų pakeitimo, pagavumo nestandartiniams problemų sprendimo būdams.

Laikas
Brangina laiką. Eilėse stovi, tik kai yra būtina. Planuoja savo dieną. Sunku kur nors greitai susiruošti – mėgsta viską planuoti iš anksto. Nemėgsta keisti planų.

Negalima reikalauti
Nuoseklumo, neskuboto, apgalvoto sprendimų priėmimo, tvarkos buityje ir darbo vietoje, taktiškumo.
    © Prašvieta UAB 2006. Visos teisės saugomos